Remélem, mindenkinek sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugalmasabb lesz az elkövetkezendő év, és az azutáni évek. Miért mondom ezt? Mert a világon a vezető halálozási ok, a félelem. A félelem melegágya pedig a stressz. Tudom, már lerágott csont, de nem lehet eleget mondani, hogy végre letegyük félelmeinket, szorongásainkat.
Nagyon sokat tud ebben segíteni a kender, mint komplex növény, akár olaját fogyasztjuk, akár forrázatát, akár fürdőzünk benne. Idén 6 alkalommal lesz lehetőségem az újságban cikket közölni, tartsanak velem! Terveim szerint a népbetegségekről fogok szólni, és azok valódi okairól. Vérnyomásproblémák, emésztési rendszer gondok, pld. Chron betegség, allergiák és autoimmun betegségek, diabétesz, és a nagyon sokakat gyötrő székrekedés korunk „népbetegségei”.
Mindezek előtt szeretném, ha megértenénk, miért a stressz a legfőbb kiváltó oka ezen biológiai elváltozások megjelenésének szervezetünkben. Nem a gyökér oka, csak a kiváltó oka! Egy mini biológia órára hívom most Önöket, röviden.
Candace Pert PhD. agykutató az érzelmek molekulái c. művében elmondja: „ Az idegsejt membrán információfeldolgozó receptorait kutatva fedeztem fel, hogy ugyanezek az idegi receptorok valójában a legtöbb, hanem az összes sejthártya (a sejt agya) tartozékai. Ezt követően kísérletekkel igazoltam, hogy a tudat nem kizárólag a fejünkben lakozik, hanem megoszlik a szervezet jelmolekulái között. Tehát az érzelmeink nem csupán a környezeti visszacsatolás hozadékai. Az öntudat bevetésével az agy érzelemmolekulákkal áraszthatja el a szervezetet. Míg azonban a kiegyensúlyozott tudati működés gyógyulást hozhat a betegeknek, a nem megfelelő tudattalan szabályozás megbetegítheti az egészségeseket.”
Sejtjeink, amikor tápanyagot (jó érzést) kapnak, örömmel úsznak feléjük. Ám, amikor toxikus, (rossz érzés) anyagot fecskendezünk közéjük, elhúzódnak, elbarikádozzák magukat a mérgező környezettől. Van egy receptorfehérje, melyet a szervezet helyi vészjelzésként hasznosít. Ugyanarra a hisztaminjelre ha a H1 receptorfehérje kapcsol be, a szervezet védekező üzemmódba kapcsol. Ha a H2 fehérje kapcsol be a szervezet a növekedés üzemmódot alkalmazza. Egyszerre a két üzemmód nem működik. Az adrenalinra (stresszhormon) az alfa és béta receptor érzékeny, és ugyanazt a jelrendszert váltja ki mint a hisztamin. Amikor egyszerre juttatunk hisztamint és adrenalint a szervezetbe, a központi idegrendszer által kibocsátott adrenalin felülírja a hisztamin jeleit. A sejtek mindig a nagyfőnökre – központi idegrendszer – hallgatnak, még akkor is, ha ez ellentmond a helyi impulzusoknak.
Miért fontos ez? A többsejtű szervezetekre érvényes szabály, hogy az elme mindig felülírja a szervezet utasításait! Tehát hiába gondolkodom pozitívan, ha megfelelési kényszerem van, máris beindul az adreanlintermelés, mert „szorít a határidő”, vagy mit fog szólni X.Y. Hiába szedem a sok vitamint, ha még mindig félek valamitől vagy valakitől. Legyen az akár a főnököm, egy vírus, egy kígyó, vagy egy tigris. Hiába táplálkozom egészségesen, ha aggódom valakiért vagy valamiért. Legyen az akár az egzisztenciám, egy szerettem, vagy a jövőm. Hiába jógázom,ha folyamatosan rágódom valamin. Akár a tetteimen, akár azon, amit mások tettek velem, akár azon, mit fogok tenni HA…. ! Az a mi lenne HA, vagy mi lett volna HA!.. dolog. Ugye?
Ezek mind stresszt okoznak, a stressz pedig utasítja a központi idegrendszert, hogy adrenalint juttasson a sejtekhez. Ami nem is lenne baj, ha csak pillanatra lenne rá szükség, amikor el kell futni a tigris elől. De sajnos jelen helyzetünkben nem ez a jellemző. A stressz állandó, így a biológiánk állandó védekező módra van kapcsolva, ami nagyon hamar lemeríti az „akkumulátort”, mert a H2 „üzemmód” nem tud feltölteni bennünket.
Tehát nem javasolt, hanem kötelező lenne mindenki számára a kender fogyasztása, mely hatóanyagaival segíti a szervezetet feltöltő üzemmódra kapcsolni. Úgy is szoktam emlegetni, „bevenni a lesz@rom tablettát”. Segít nyugodtnak maradni stresszhelyzetekben.
Webshop: https://www.kendertanya.hu/termekek/kender-termekek
Facebook: https://www.facebook.com/detkikender
Bolt: 3275 Detk, Petőfi S. u. 30.
Telefon: +36 20 297 4560
Google: Térkép és GPS